Termal Etiket

Yırtılabilen kağıt kategorisindeki etiket çeşitlerinden bir tanesidir. Üst yüzey mat, düz ve beyaz renktedir. Kağıt kısmı 80gr/m2 dır. En belirgin özelliği üzerine baskı yapmak için mürekkep vb malzemeye ihtiyaç duyulmamasıdır, üst yüzeyindeki thermal kaplama nedeniyle ısıya duyarlıdır ve ısıya maruz kaldığnda kararmaktadır.

 Yırtılabilen kağıt kategorisindeki etiket çeşitlerinden bir tanesidir. Üst yüzey mat, düz ve beyaz renktedir. Kağıt kısmı 80gr/m2 dır. En belirgin özelliği üzerine baskı yapmak için mürekkep vb malzemeye ihtiyaç duyulmamasıdır, üst yüzeyindeki thermal kaplama nedeniyle ısıya duyarlıdır ve ısıya maruz kaldığnda kararmaktadır. Bu ısı duyarlılığından yararlanılarak thermal trasfer barkod yazıcılar yardımıyla üzerine baskı yapılabilmektedir.

Eğer ürününüz uzun ömürlü olsun ve güneş ışığında kararmasın istiyorsanız kuşe etiketi tercih edebilirsiniz ribon yardımı ile baskı alabilirsiniz .

Thermal etiketler dış ortam şartlarına duyarlıdır, uygun nem ve sıcaklık değerlerinde belirli süre ile muhafaza edilebilmektedir. Genellikle hızlı tüketi ürünlerinde kullanımı uygundur.

Akrilik (standart), hotmelt (kuvvetli yapışkan), nonperm (iz bırakmayan) ve deepfrezee (soğuğa dayanıklı)tutkallı çeşitleri bulunmaktadır.

2,500 ün üzerindeki bıçak rezervimiz sayesinde istenilen ölçüde eco thermal etiket üretimi yapabilmekteyiz. 

Eco thermal etiketlerin kullanım alanı oldukça geniştir ; barkod etiketi, lot etiketi, raf etiketi, ürün etiketi, koli üstü, kargo etiketi, gıda etiketi v.b. amaçlar için sayısız sektör tarafından kullanımı söz konusudur.