Ribon

Bir film tabaka üzerine kaplanmış mürekkebin kurumuş halidir. Ribonlara en basit haliyle kurumuş mürekkep denir, bu mürekkebin temel yapısını BALMUMU ve REÇİNE oluşturur. Ribon, kendisini oluşturan mürekkebin içerisindeki balmumu ve reçine miktarına göre çeşitli sınıflara ayrılır. Bunlar; Wax Ribonlar, Wax Resin Ribonlar, Resin Ribonlar%5 indirim ! 110 mm x 450 m Resin Ribon
110 mm x 450 m Resin Ribon
24.00 USD23 USD
90 mm x 300 m Resin Ribon
90 mm x 300 m Resin Ribon
14.00 USD
110 mm x 300 m Mavi Ribon
110 mm x 300 m Mavi Ribon
16.00 USD
İndirimli ! 110 mm x 300 m Premium Resin Ribon
110 mm x 300 m Premium Resin Ribon
24.00 USD22.00 USD
80 mm x 300 m Resin Ribon
80 mm x 300 m Resin Ribon
12.00 USD
yükleniyor...

Wax Ribonlar


Wax ribonlar termal transferin yapılmasını sağlayan ribon çeşitlerindendir. Kağıt bazlı etiketlere baskı yapılmasında kullanılır. Genel amaçlı etiketlemede, tekstil ürünlerini etiketlemede kullanıldığı gibi raf ve kutu etiketlemede de kullanılır. Plastik bazlı etiketlerin baskını yapmakta önerilmez . En uygun fiyatlı ribon çeşididir. Kendi içinde 3 çeşide ayrılır Ekonomik wax ribon,Ekstra wax ribon,Premium wax ribon .

Resin Ribonlar


Aşınmaya , kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak , genellikle endüstriyel amaçlı uygulamalar için uygundur. Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara uygun tip resin ribondur. Alkol testinde çıkmaz. Resin ribonla ; polyester, polimid ,polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Resin ( reçine ) oranı %98 ve wax (balmumu ) oranı %2 ‘dir.

Tekstil Resin Ribonlar


Tekstil Resin Ribonlar

Renkli Ribonlar


Wax Resin, Resin ve Wax ribonu oluşturan mürekkebin çeşitli pigmentlerle renklendirilmesi sonucu oluşur. İstenilen ölçüde baskı yapılabilir.

Kodlama Ribonlar


Kodlama ribonları; genellikle son kullanma tarihi, üretim tarihi, barkod, seri no, benzeri bilgiler yazmak için kullanılır.

Bir film tabaka üzerine kaplanmış mürekkebin kurumuş halidir. Ribonlara en basit haliyle kurumuş mürekkep denir, bu mürekkebin temel yapısını BALMUMU ve REÇİNE oluşturur. Ribon, kendisini oluşturan mürekkebin içerisindeki balmumu ve reçine miktarına göre çeşitli sınıflara ayrılır. Bunlar; Wax Ribonlar, Wax Resin Ribonlar, Resin Ribonlar