Garanti ve İade Koşulları

Mesafeli satışlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, Tüketicinin hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin alışverişe konu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme ve sözleşme niteliğindeki metinde yazılı olan usul ile cayma bildiriminde bulunarak sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu, cayma hakkı kullanımı kapsamında tüketicinin almış olduğu ürünü iade edebileceği veya değiştirebileceğini ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren 14 gün içerisinde KUZEY BARKOD olarak malı geri almayı taahhüt ederiz.

 Ancak iade ve değişimini istemiş olduğunuz ürünün ambalajında, kendisinde herhangi bir hasar, yırtılma, ezilme vb durumlarının tespiti halinde değişim veya iade kabulü mümkün değildir.  

. Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi, gerçek kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

Sitemizde satışı yapılan yapışkanlı, yapışkansız ve termal kâğıtlar da ham madde, işçilik ve kargo hariç nakliye kaynaklı hatalardan KUZEY BARKOD sorumludur. Yanlış ve hatalı verilen siparişlerden doğacak olan sorunlardan KUZEY BARKOD sorumlu tutulamaz.

Satın alınan ürünlerde; wifi ile network bağlantı kurulması, kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, koruyucu bantların çıkarılmış olması ve ürün paketinin deforme olması halinde iade kabul edilmemektedir.

- İade veya değişimini istediğiniz üründe veya ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma ve benzeri bir durum tespit edilmesi halinde üründe iade veya değişim işleminin yapılması mümkün değildir. Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

- Sarf malzemelerinde, ambalajı açılmış ürünler iade alınmaz. Eğer ürünün ambalajı açılmamışsa iade edebilirsiniz. Yazıcı, iade ve değişim işlemlerinde sarf malzemesi olan kartuş veya toner açılmış ise; kartuş veya toner bedeli düşülerek iade veya değişim işlemi yapılır.

- İade koşullarında belirtilen şartlara uygun taleplerinizde; ilgili ürün KUZEY BARKOD’e ulaştığı andan itibaren iki (2) gün içerisinde ürün bedeli alışveriş yaptığınız hesaba iade edilecektir. Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu süreç genel bir uygulama olup, KUZEY BARKOD’in herhangi bir müdahalede bulunma hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.